Aktualności O Izbie Facebook Pobierz Kontakt
 
w archiwum
PDK OIIB
SKŁAD ORGANÓW statutowych, komisji i zespołów kadencji 2022-2026
Uchwały Okręgowej Rady w sprawach ogólnych
Terminarz
Ubezpieczenia
Wynajem sal
Członkostwo
Uprawnienia Budowlane
Sąd Dyscyplinarny
Z życia Izby
Rok 2024
Rok 2023
Rok 2022
Rok 2021
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2011-2012
Rok 2008-2010
Historia Izby
Pozostają w pamięci
Budowa siedziby Izby
Szkolenia
Regulaminy
Ankieta tematyka szkoleń
Plan szkoleń PDK OIIB
Wycieczki integracyjne
Prenumerata czasopism
Bal z okazji Dnia Budowlanych
Apel Stowarzyszeń
Konkursy PDK OIIB
Budowa Roku Podkarpacia
Fotograficzny
Hasło promujące inżyniera budownictwa
Imię dla młodego dąbka
Kartka świąteczna Bożonarodzeniowa lub Noworoczna
Kartka świąteczna Wielkanocna
Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim
Mistrzostwa w Kolarstwie Szosowym
Mistrzostwa w Biegach Terenowych
Mistrzostwa Czudec Cross Run
Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym
Mistrzostwa w Marszu na Orientację
Mistrzostwa w Rowerowej Jeździe na Orientację
Regaty Żeglarskie
Rysunkowy dla dzieci
Wydawnictwa Izby
Konkursy Okręgowych Izb, Imprezy Zewnętrzne
Wizytówki
Rzeczoznawcy
PRACA
Na luzie
Galeria Integracyjna Podkarpackiej OIIB
rok 2020-2021
rok 2022
rok 2023
rok 2024





Szkolenie on-line PDK OIIB - Konstrukcje z gruntu zbrojonego – projektowanie w świetle aktualnych norm i wytycznych oraz przykłady realizacji - 03.10.2022 r.
( 23-09-2022 )

Program szkolenia :

Szkolenie składać się będzie z dwóch zasadniczych części po około 45 minut każda.
W części pierwszej uczestnikom szkolenia przedstawione zostaną możliwości zastosowania technologii geosyntetycznych w budownictwie (konsolidacja statyczna, zbrojenia nadpalowe, odciążenia konstrukcji żelbetowych, mury oporowe). W drugiej, omówione zostaną zagadnienia związanie z projektowaniem gruntu zbrojonego w myśl obowiązujących norm i wytycznych nawiązując do przedstawionych realizacji. Po zakończeniu prezentacji przewidziano około 30 minut na pytania i odpowiedzi.

Termin: 03.10.2022 r. godz. 16.00-20.00

Instrukcja zapisu na szkolenia on-line >>

Wykładowca: dr inż. Michał Pilch - urodzony w 1981 roku w Rydułtowach. Studia wyższe ukończył w 2007 na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. W 2018 roku obronił rozprawę doktorską na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie w Katedrze Geotechniki.
Od 2004 roku związany zawodowo z firmą Inora Sp. z o.o. z Gliwic, gdzie pracuje na stanowisku starszego specjalisty ds. technologii geosyntetycznych i koordynatora projektów oraz pełni funkcję prokurenta spółki. W trakcie swojej pracy zawodowej realizował wiele nowatorskich projektów związanych ze wzmacnianiem gruntów oraz wykorzystaniem technologii geosyntetycznych w budownictwie. Przykłady obejmują takie realizacje jak: wzmocnienie i monitoring trasy N-S w Rudzie Śląskiej budowanej w poprzek wychodni uskoku górniczego, konsolidacja statyczna podłoża torfowego pod stadionem lekkoatletycznym w Bytowie, konstrukcje murów oporowych w technologii gruntu zbrojonego m.in. przy budowie dróg krajowych w Polsce a także w Austrii, Czechach i Słowenii, zabezpieczenie wydmy i plaży w Rowach przed sztormem za pomocą technologii kontenerów SoilTain, oczyszczanie dna jeziora w Blachowni i konsolidacja szlamu w kontenerach geosyntetycznych.
Poza działalnością w przemyśle uczestniczył w dwóch projektach unijnych dotyczących opracowania metody prognozowania parametrów gruntów dla celów budowlanych oraz rozwoju technologii konsolidacji osadów w kontenerach geosyntetycznych.
Dorobek naukowy obejmuje 19 artykułów opublikowanych w czasopismach branżowych z dziedziny geotechniki, geosyntetyków i konstrukcji budowlanych (m.in. Inżynieria Morska i Geotechnika, Kwartalnik Zachodnio Pomorskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Materiały Budowlane) i materiałach konferencyjnych (m.in. EuroGeo, Ogólnopolska Konferencja Mostowców, Zimowa Szkoła Mechaniki
i Górotworu).
Od 2007 roku regularnie prowadzi szkolenia dla projektantów oraz seminaria dla studentów na Uczelniach Technicznych z zakresu wzmocnień i Technologii Geosyntetycznych.
Należy do Polskiego Komitetu Geotechniki (Członek Zarządu oddziału małopolskiego) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Mechaniki Gruntów i Inżynierii Geotechnicznej a także Komisji Ochrony Terenów Górniczych Państwowej Akademii Nauk.

mgr inż. Maciej Machowski - związany jest od 2009 roku z Przedsiębiorstwem Realizacyjnym Inora Sp. z o.o. Obecnie pracuje na stanowisku starszego specjalisty do spraw technologii geosyntetycznych. Brał czynny udział w realizacji prezentowanych zagadnień, prowadził wykłady na większości uczelni technicznych w Polsce i jest autorem wielu publikacji i referatów naukowych.

 

 



 autor: Zespół     



  Strefa zamknięta
login:
haslo:
akceptuję regulamin
 
Polski Komitet Normalizacyjny
O normach
Prenumerata norm
Wolters Kluwer SA
Problem z zalogowaniem?
Instrukcja eBistyp
Instrukcja do importu baz cenowych
ARCHISPACE
e-SEKOCENBUD
Normy SEP
Instytut Techniki Budowlanej
Budownictwo wielkopłytowe
Izba Projektowania Budowlanego
Jak korzystać z Środowiskowych Zasad Wycen Prac Projektowych
Baza realizacji członkostwa w PDK OIIB
Materiały ze szkoleń
Czytelnia
Zjazdy PDK OIIB
Budżety PDK OIIB
  
  © 2007 Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwastrony internetowe Rzeszów