Aktualności O Izbie Facebook Pobierz Kontakt
» Zaloguj się «    
w archiwum
PDK OIIB
SKŁAD ORGANÓW statutowych, komisji i zespołów kadencji 2022-2026
Uchwały Rady w sprawach ogólnych
Terminarz
Ubezpieczenia
Wynajem sal
Członkostwo
Uprawnienia Budowlane
Sąd Dyscyplinarny
Z życia Izby
Rok 2024
Rok 2023
Rok 2022
Rok 2021
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2011-2012
Rok 2008-2010
Historia Izby
Pozostają w pamięci
Budowa siedziby Izby
Szkolenia
Regulaminy
Ankieta tematyka szkoleń
Plan szkoleń PDK OIIB
Wycieczki integracyjne
Prenumerata czasopism
Bal z okazji Dnia Budowlanych
Apel Stowarzyszeń
Konkursy PDK OIIB
Budowa Roku Podkarpacia
Fotograficzny
Imię dla młodego dąbka
Hasło promujące inżyniera budownictwa
Kartka świąteczna Bożonarodzeniowa lub Noworoczna
Kartka świąteczna Wielkanocna
Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim
Mistrzostwa w Kolarstwie Szosowym
Mistrzostwa w Biegach Terenowych
Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym
Mistrzostwa w Marszu na Orientację
Mistrzostwa w Rowerowej Jeździe na Orientację
Rysunkowy dla dzieci
Wydawnictwa Izby
Konkursy Okręgowych Izb, Imprezy Zewnętrzne
Wizytówki
Rzeczoznawcy
PRACA
Na luzie
Galeria Integracyjna Podkarpackiej OIIB
rok 2020-2021
rok 2022
rok 2023
rok 2024





Galeria Integracyjna - Przenikanie - Magdalena Cywicka i Łukasz Cywicki - 26.01.2024 r.



W dniu 26 stycznia 2024 r. odbyło się otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Magdaleny i Łukasza Cywickich zatytułowanej: „PRZENIKANIE" w artystycznej Galerii Integracyjnej Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Przybyłych gości na wernisaż powitał przewodniczący OR PDK OIIB Grzegorz Dubik. W swoim wystąpieniu m.in. odczytał list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka skierowany do artystów. W wydarzeniu uczestniczyła również sekretarz OR PDK OIIB Liliana Serafin. 

Kurator przedsięwzięcia dr hab. Anna Baran przybliżyła na wstępie twórczość obojga artystów, a oni sami wprowadzili nas w swój świat opowiadając skąd czerpią inspiracje do tworzenia.

„Malowanie „obrazu z ogrodu" to proces. Ukończony jest wytworem statycznym, mimo, że oparty jest na obserwacji środowiska zmiennego i ożywionego. Przyglądam się temu co mam przed sobą - fragmentom całości, jaką jest natura. Nawiązuję relację, a nawet wchodzę w interakcję. Otoczenie wpływa na mnie, z kolei ja przekształcam je, dopasowuję, czy po prostu wybieram, co mi się podoba, co zaciekawia. Estetyczna przyjemność którą odczuwam przebywając w ogrodzie, jest bezpośrednia i wielozmysłowa. Połączone działania światła, koloru, kształtu stają się zachętą do malowania.

Motywy wybieram intuicyjnie, według własnego gustu i wyczucia kompozycji.

        dr Magdalena Cywicka

„Celem mojej pracy artystycznej jest kontynuacja problemu związanego z pojęciem czasu, który analizuję i rozwijam od kilkunastu lat. Czas ma dla mnie wielowarstwowe i wielowymiarowe znaczenie. Staram się mój czas, który został mi przeznaczony mógł choć na chwilę zatrzymać, uchwycić i oswoić, a następnie zanotować, przetworzyć i pokazać za pomocą dostępnych mi środków plastycznych. Tak (w skrócie) powstają moje prace, które w zależności od wielu istotnych dla mnie uwarunkowań rozbudowuję lub upraszczam, analizując i przetwarzając na język graficzny."

Prof. dr hab. Łukasz Cywicki

Wystawa czynna do 31 marca 2024 r.








 










Magdalena Cywicka

Urodzona w 1976 roku w Sokołowie Małopolskim. W roku 2001 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni Prof. Leszka Misiaka. Doktorat w roku 2011 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych, Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

W dorobku 14 wystaw indywidualnych w galeriach i muzeach w: Katowicach, Rzeszowie, Miechowie, Krakowie, Olkuszu, Radomiu, Przemyślu, Jarosławiu, Dubiecku i Kielcach. Udział w 190 wystawach zbiorowych międzynarodowych i ogólnopolskich w kraju i za granicą w: Polsce, Rumunii, Słowacji, Austrii, Serbii, Finlandii, Tajlandii, Bułgarii, Portugalii, Niemczech, Brazylii, Izraelu, USA,Bośni i Hercegowinie, Meksyku, Belgii, Grecji, Włoszech, Węgrzech i Ukrainie.

Laureatka: Nagrody Specjalnej Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie w Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat "Srebrny czworokąt" - Przemyśl 2021; Grand Prix / Nagroda Ministra Kultury i Sztuki RP w Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat "Srebrny czworokąt" - Przemyśl 2018; I Nagroda w "VoVa"- MINIArt - International Biennale of Miniatures - Vonyarcvashegy 2018 - West-Balaton / Węgry, nominowana do Nagrody w International Biennial of Miniature Art. 2018 w Timisoara w Rumunii;Nagrody Regulaminowej w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek i Rzeźba Roku 2002" w Rzeszowie.

magdacywicka@poczta.onet.pl
 
Łukasz Cywicki

Urodzony w 1975 r.  w Przemyślu. Studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w 2000 r. w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego i równolegle w Pracowni Malarstwa prof. Jana Świtki. Doktorat w 2008 r. na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2018 r. habilitacja na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie  Sztuk Pięknych, Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Od 2001 r. członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem.

W dorobku 45 wystawy indywidualne w galeriach i muzeach w kraju i za granicą w Poznaniu, Przemyślu, Kielcach, Busko-Zdroju, Sandomierzu, Krośnie, Rzeszowie, Radomiu, Tarnowie, Warszawie, Krakowie, oraz w Hoxter (Niemcy); Nyiregyhaza (Węgry), Spiśska Nova Ves, Kosice (Słowacja); Cluj-Napoca (Rumunia); Novi Sad, Belgrad (Serbia); Niżny Tagił (Rosja); Tampere, Hämeenlinna (Finlandia); Frederikshavn (Dania); Monterrey NL (Meksyk); Rosario (Argentyna).

Brał udział w 1050 wystawach zbiorowych międzynarodowych i ogólnopolskich w: Anglii, Austrii, Argentynie, Belgii, Bułgarii, Brazylii, Białorusi, Czechach, Chorwacji, Chinach, Cyprze, Danii, Egipcie, Estonii, Grecji, Hiszpanii, Francji, Finlandii, Litwie,Niemczech, Izraelu, Indonezji, Włochech, Japonii, Kirgizji, Korei, Kanadzie, Kosowo, Kolumbii, Rosji, Meksyku, Macedonii, Malcie, Malezji, Polsce, Portugalii, Portoryko, Peru, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Serbii, Słowenii, Tajwanie, Tajlandii, Turcji, Urugwaju, USA, Ukrainie, Włoszech, Węgrzech.

Laureat 85 nagród i wyróżnień w konkursach w Katowicach, Przemyślu, Rzeszowie, Jeleniej Górze, Raciborzu, Poznaniu, Boguszowie-Gorcach; Cluj-Napoca, Aiud, Timisoara, Ploiesti (Rumunia); Rijeca (Chorwacja); Paderborn (Niemcy); Tokyo (Japonia); Sint-Niclaas (Belgia); Wilno (Litwa); Ankara (Turcja); Famagusta (Cypr); Belgrade (Serbia); Shanghai, Guangzhou (Chiny); Santa Fe, Rosario (Argentyna); Varna (Bułgaria); Naantali (Finlandia); Vigonza, Padova (Włochy).

Moja twórczość graficzna skupia się głównie wokół techniki druku wypukłego - linorytu, który jest dla mnie podstawową formą wypowiedzi artystycznej. Celem mojej pracy twórczej jest kontynuacja problemu związanego z pojęciem czasu, który analizuję i rozwijam od kilkunastu lat.

linoman@poczta.onet.pl

 

 

 
Serwis informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa
- zaprasza do Galerii Integracyjnej

  List od Prezydenta Miasta Rzeszowa
 Relacja filmowa wernisaż wystawy Przenikanie

  
  


Relacja filmowa wernisaż wystawy Przenikanie >>
Rzeszowska wystawa Magdaleny i Łukasza Cywickich- TVP 3 Rzeszów
    Polskie Radio Rzeszów - Wystawa „Przenikanie" - rozmowa red. Adama Głaczyńskiego 
       
 





 
 
 

Mecenas
Galerii Integracyjnej PDK OIIB

Galeria Integracyjna PDK OIIB czynna jest
dla zwiedzających w godzinach pracy biura PDK OIIB
lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 

Patroni Galerii Integracyjnej
 
                  

             
 

 


     
  
  © 2007 Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwastrony internetowe Rzeszów