Aktualności O Izbie Facebook Pobierz Kontakt
» Zaloguj się «    
w archiwum
PDK OIIB
SKŁAD ORGANÓW statutowych, komisji i zespołów kadencji 2022-2026
Uchwały Rady w sprawach ogólnych
Terminarz
Ubezpieczenia
Wynajem sal
Członkostwo
Uprawnienia Budowlane
Sąd Dyscyplinarny
Z życia Izby
Rok 2024
Rok 2023
Rok 2022
Rok 2021
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2011-2012
Rok 2008-2010
Historia Izby
Pozostają w pamięci
Budowa siedziby Izby
Szkolenia
Regulaminy
Ankieta tematyka szkoleń
Plan szkoleń PDK OIIB
Wycieczki integracyjne
Prenumerata czasopism
Bal z okazji Dnia Budowlanych
Apel Stowarzyszeń
Wydawnictwa Izby
Konkursy PDK OIIB
Budowa Roku Podkarpacia
Fotograficzny
Imię dla młodego dąbka
Hasło promujące inżyniera budownictwa
Kartka świąteczna Bożonarodzeniowa lub Noworoczna
Kartka świąteczna Wielkanocna
Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim
Mistrzostwa w Marszu na Orientację
Mistrzostwa w Rowerowej Jeździe na Orientację
Rysunkowy dla dzieci
Konkursy Okręgowych Izb, Imprezy Zewnętrzne
Wizytówki
Rzeczoznawcy
PRACA
Na luzie
Galeria Integracyjna Podkarpackiej OIIB
rok 2020-2021
rok 2022
rok 2023
rok 2024

Galeria Integracyjna - Przenikanie - Magdalena Cywicka i Łukasz Cywicki - 26.01.2024 r.W dniu 26 stycznia 2024 r. odbyło się otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Magdaleny i Łukasza Cywickich zatytułowanej: „PRZENIKANIE" w artystycznej Galerii Integracyjnej Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Przybyłych gości na wernisaż powitał przewodniczący OR PDK OIIB Grzegorz Dubik. W swoim wystąpieniu m.in. odczytał list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka skierowany do artystów. W wydarzeniu uczestniczyła również sekretarz OR PDK OIIB Liliana Serafin. 

Kurator przedsięwzięcia dr hab. Anna Baran przybliżyła na wstępie twórczość obojga artystów, a oni sami wprowadzili nas w swój świat opowiadając skąd czerpią inspiracje do tworzenia.

„Malowanie „obrazu z ogrodu" to proces. Ukończony jest wytworem statycznym, mimo, że oparty jest na obserwacji środowiska zmiennego i ożywionego. Przyglądam się temu co mam przed sobą - fragmentom całości, jaką jest natura. Nawiązuję relację, a nawet wchodzę w interakcję. Otoczenie wpływa na mnie, z kolei ja przekształcam je, dopasowuję, czy po prostu wybieram, co mi się podoba, co zaciekawia. Estetyczna przyjemność którą odczuwam przebywając w ogrodzie, jest bezpośrednia i wielozmysłowa. Połączone działania światła, koloru, kształtu stają się zachętą do malowania.

Motywy wybieram intuicyjnie, według własnego gustu i wyczucia kompozycji.

        dr Magdalena Cywicka

„Celem mojej pracy artystycznej jest kontynuacja problemu związanego z pojęciem czasu, który analizuję i rozwijam od kilkunastu lat. Czas ma dla mnie wielowarstwowe i wielowymiarowe znaczenie. Staram się mój czas, który został mi przeznaczony mógł choć na chwilę zatrzymać, uchwycić i oswoić, a następnie zanotować, przetworzyć i pokazać za pomocą dostępnych mi środków plastycznych. Tak (w skrócie) powstają moje prace, które w zależności od wielu istotnych dla mnie uwarunkowań rozbudowuję lub upraszczam, analizując i przetwarzając na język graficzny."

Prof. dr hab. Łukasz Cywicki

Wystawa czynna do 31 marca 2024 r.
 


Magdalena Cywicka

Urodzona w 1976 roku w Sokołowie Małopolskim. W roku 2001 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni Prof. Leszka Misiaka. Doktorat w roku 2011 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych, Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

W dorobku 14 wystaw indywidualnych w galeriach i muzeach w: Katowicach, Rzeszowie, Miechowie, Krakowie, Olkuszu, Radomiu, Przemyślu, Jarosławiu, Dubiecku i Kielcach. Udział w 190 wystawach zbiorowych międzynarodowych i ogólnopolskich w kraju i za granicą w: Polsce, Rumunii, Słowacji, Austrii, Serbii, Finlandii, Tajlandii, Bułgarii, Portugalii, Niemczech, Brazylii, Izraelu, USA,Bośni i Hercegowinie, Meksyku, Belgii, Grecji, Włoszech, Węgrzech i Ukrainie.

Laureatka: Nagrody Specjalnej Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie w Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat "Srebrny czworokąt" - Przemyśl 2021; Grand Prix / Nagroda Ministra Kultury i Sztuki RP w Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat "Srebrny czworokąt" - Przemyśl 2018; I Nagroda w "VoVa"- MINIArt - International Biennale of Miniatures - Vonyarcvashegy 2018 - West-Balaton / Węgry, nominowana do Nagrody w International Biennial of Miniature Art. 2018 w Timisoara w Rumunii;Nagrody Regulaminowej w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek i Rzeźba Roku 2002" w Rzeszowie.

magdacywicka@poczta.onet.pl
 
Łukasz Cywicki

Urodzony w 1975 r.  w Przemyślu. Studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w 2000 r. w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego i równolegle w Pracowni Malarstwa prof. Jana Świtki. Doktorat w 2008 r. na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2018 r. habilitacja na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie  Sztuk Pięknych, Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Od 2001 r. członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem.

W dorobku 45 wystawy indywidualne w galeriach i muzeach w kraju i za granicą w Poznaniu, Przemyślu, Kielcach, Busko-Zdroju, Sandomierzu, Krośnie, Rzeszowie, Radomiu, Tarnowie, Warszawie, Krakowie, oraz w Hoxter (Niemcy); Nyiregyhaza (Węgry), Spiśska Nova Ves, Kosice (Słowacja); Cluj-Napoca (Rumunia); Novi Sad, Belgrad (Serbia); Niżny Tagił (Rosja); Tampere, Hämeenlinna (Finlandia); Frederikshavn (Dania); Monterrey NL (Meksyk); Rosario (Argentyna).

Brał udział w 1050 wystawach zbiorowych międzynarodowych i ogólnopolskich w: Anglii, Austrii, Argentynie, Belgii, Bułgarii, Brazylii, Białorusi, Czechach, Chorwacji, Chinach, Cyprze, Danii, Egipcie, Estonii, Grecji, Hiszpanii, Francji, Finlandii, Litwie,Niemczech, Izraelu, Indonezji, Włochech, Japonii, Kirgizji, Korei, Kanadzie, Kosowo, Kolumbii, Rosji, Meksyku, Macedonii, Malcie, Malezji, Polsce, Portugalii, Portoryko, Peru, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Serbii, Słowenii, Tajwanie, Tajlandii, Turcji, Urugwaju, USA, Ukrainie, Włoszech, Węgrzech.

Laureat 85 nagród i wyróżnień w konkursach w Katowicach, Przemyślu, Rzeszowie, Jeleniej Górze, Raciborzu, Poznaniu, Boguszowie-Gorcach; Cluj-Napoca, Aiud, Timisoara, Ploiesti (Rumunia); Rijeca (Chorwacja); Paderborn (Niemcy); Tokyo (Japonia); Sint-Niclaas (Belgia); Wilno (Litwa); Ankara (Turcja); Famagusta (Cypr); Belgrade (Serbia); Shanghai, Guangzhou (Chiny); Santa Fe, Rosario (Argentyna); Varna (Bułgaria); Naantali (Finlandia); Vigonza, Padova (Włochy).

Moja twórczość graficzna skupia się głównie wokół techniki druku wypukłego - linorytu, który jest dla mnie podstawową formą wypowiedzi artystycznej. Celem mojej pracy twórczej jest kontynuacja problemu związanego z pojęciem czasu, który analizuję i rozwijam od kilkunastu lat.

linoman@poczta.onet.pl

 

 

 
Serwis informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa
- zaprasza do Galerii Integracyjnej

  List od Prezydenta Miasta Rzeszowa
 Relacja filmowa wernisaż wystawy Przenikanie

  
  


Relacja filmowa wernisaż wystawy Przenikanie >>
Rzeszowska wystawa Magdaleny i Łukasza Cywickich- TVP 3 Rzeszów
    Polskie Radio Rzeszów - Wystawa „Przenikanie" - rozmowa red. Adama Głaczyńskiego 
       
 

 
 
 

Mecenas
Galerii Integracyjnej PDK OIIB

Galeria Integracyjna PDK OIIB czynna jest
dla zwiedzających w godzinach pracy biura PDK OIIB
lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 

Patroni Galerii Integracyjnej
 
                  

             
 

 


     
  
  © 2007 Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwastrony internetowe Rzeszów