Pierwsze posiedzenie Zespołu Samopomocy Koleżeńskiej w nowym składzie

W dniu 24 czerwca 2026 r. miało miejsce pierwsze spotkanie Zespołu Samopomocy Koleżeńskiej PDK OIIB w nowym składzie. Przewodniczący Okręgowej Rady PDK OIIB Wacław Kamiński, który w posiedzeniu uczestniczył gościnnie, otworzył obrady i podziękował nowo powołanym członkom komisji za chęć pracy na rzecz członków, który znaleźli się w trudnej sytuacji losowej.

Przez ponad 20 lat, od początku działania naszej izby, zespołem kierował kolega Roman Cużytek, natomiast w obecnej kadencji funkcję przewodniczącego powierzono kol. Jackowi Jarząbowi. Dzisiejsze spotkanie miało wyjątkowy wymiar, gdyż było także okazją do złożenia podziękowań koledze Tadeuszowu Dusakowi – najstarszemu delegatowi na zjazdy okręgowe PDK OIIB  za jego dotychczasowy wkład pracy, empatię, życzliwość i zrozumienie dla członków samorządu zawodowego, którzy znaleźli się w potrzebie. Tadeusz Dusak otrzymał z rąk Przewodniczącego Okręgowej Rady Wacława Kamińskiego pamiątkowy list gratulacyjny oraz drobne podarunki rzeczowe.

Dalsza część spotkania przebiegała wedle planu i poświęcona była rozpatrywaniu wniosków, które wpłynęły do ZSK PDK OIIB od ostatniego posiedzenia oraz sporządzeniu stosownej dokumentacji administracyjnej.