Zapraszamy na relację z II Pikniku Rodzinnego i III Regat Żeglarskich PDK OIIB na Jeziorze Tarnobrzeskim

13 czerwca 2026 roku odbył się II Piknik Rodzinny Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów połączony z III Regatami Żeglarskim. Wydarzenia objęli Patronatem Honorowym:
– Prezydent Miasta Tarnobrzega Łukasz Nowak,
– Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek,
– Prezes Zarządu Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o. o. Waldemar Polek oraz
– Prezes Oddziału Miejskiego PTTK „Siarkopol” Krzysztof Wątroba
oraz Patronatem  Medialnym:
– Tygodnik Nadwiślański,
– Echo Dnia,
– Radio Rzeszów oraz
– Telewizja Lokalna TVL.
Partnerami wydarzenia również byli Grupa Woda oraz DAKAR – TOYOTA RZESZÓW Sp. z o. o. s. k.

Piknik wraz z Regatami na najwyższym poziomie zorganizowała Grupa Woda na Cyplu Jeziora Tarnobrzeskiego wraz z pracownicami biura Podkarpackiej Izby. Swoją obecnością nasze wydarzenie uświetnili Tomasz Jabłoński – Przewodniczący Lubelskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Pan Krzysztof Pitra – Członek Zarządu Starostwa Powiatu Tarnobrzeskiego Pan Waldemar Polek – Prezes Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o. o., Pan Krzysztof Wątroba – Prezes Oddziału Miejskiego PTTK „Siarkopol”. Wydarzenie rozpoczęło się rejestracją uczestników i załóg. Po odprawie i omówieniu zasad organizacyjnych regat, oficjalnego otwarcia dokonał Przewodniczący Rady PDK OIIB Wacław Kamiński w towarzystwie Prezydium Rady: Anny Malinowskiej, Grzegorza Dubika, Jarosława Suchory, Iwony Warzybok i Anny Dąbrowskiej-Laskoś. Pomimo porannego załamania pogody z chwilą otwarcia wydarzenia przez kol. Przewodniczącego, który życzył wszystkim przybyłym wspaniałej zabawy połączonej z wypoczynkiem i sportową rywalizacją oraz po podziękowaniach dla patronów i partnerów naszego wydarzenia złożonych przez z-cę Przewodniczącego PDK OIIB Annę Malinowską otworzyło się „okno pogodowe” i piękne słońce wspomagane umiarkowanym wiatrem towarzyszyło nam aż do zakończenia imprezy.

W Regatach wzięło udział 4 ekipy pod czujny okiem Sędziego. Warunki do żeglowania były wręcz wymarzone. Słoneczna pogoda i wiejący wiatr pozwolił na przeprowadzenie 3 biegów bez żadnych zakłóceń. Po zaciętej rywalizacji I miejsce  zajęła drużyna Izar, II miejsce przypadło drużynie Merga/Setka, na  III miejscu uplasowała się drużyna Czerwone nosy, a IV miejsce zajęła drużyna Cetus. Zwycięska drużyna w nagrodę będzie reprezentować naszą Izbę na Ogólnopolski Regatach w Olsztynie.

W czasie gdy na wodzie odbywały się zmagania żeglarskie na Cyplu trwał piknik rodzinny. Przygotowanych atrakcji było co nie miara. Były dmuchańce i animacje dla dzieci (tatuaże, malowanie twarzy), rodzinne rejsy na dwóch jachtach typu Dezeta, fotobudka, układanie klocków Lego, składanie statków metodą origami, strzelanie do celu przygotowane przez Jednostkę Strzelecką 1980 z Ropczyc, pokazy ratownicze przygotowane przez Tarnobrzeskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz boiska do badmintona i siatkówki. W tym roku przygotowane było również wiele konkursów: wyścigi na rowerkach wodnych, przeciąganie liny, tor przeszkód dla najmłodszych na dmuchańcach oraz  tor przygotowany specjalnie dla nas przez Straż Pożarną. Na naszym inżynierskim pikniku można było również nauczyć się tańczyć, a atrakcją wieczoru był koncert Zejman&Garkumpel z prawdziwym Neptunem w którego rolę wcielił się Mirek Koval Kowalewski, a jego pomocnikiem był warszawski pirat Zbyszek Murawki. Ostatnią atrakcją naszego Rodzinnego Pikniku była piana party.

Organizator zadbał o przeróżne pyszności nie tylko dla dzieci ale także dla dorosłych. Była wata cukrowa, popcorn, lody, ciepłe posiłki, przeróżne napoje i największy hit pikniu – GOFRY !!!. W rodzinnym gronie można było korzystać z pięknej pogody, plaży i uroków Jeziora Tarnobrzeskiego.

Zainteresowanie imprezą ponownie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wasza obecność pokazała nam w jakim kierunku powinniśmy iść jako Izba aby integrować naszą podkarpacką inżynierską społeczność.

Serdecznie dziękujemy że byliście z nami!!! Dziękujemy Grupie Woda za cierpliwość w dokonywanych zmianach i za profesjonalną organizację naszego wydarzenia na najwyższym poziomie. Dziękujemy Pracownikom Izby, a w szczególności Pani Agnieszce Grzywacz za dopięcie wszystkiego „na ostatni guzik” oraz wszystkim zaangażowanym partnerom i przyjaciołom naszego wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!

Opracowała: Anna Malinowska