Mecenas Galerii Integracyjnej PDK OIIB
| Galeria Integracyjna PDK OIIB czynna jest dla zwiedzających w godzinach pracy biura PDK OIIB
lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
|
Galeria Integracyjna - Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Rzeszowie - 14.12.2024 r. 
W dniu 14 grudnia 2024 r. o godz. 17.00 na zaproszenie przewodniczącego OR PDK OIIB Grzegorza Dubika wraz z Stowarzyszeniem Polskich Muzyków Kameralistów odbył się kolejny koncert Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Rzeszowie, które odbyło się w artystycznej Galerii Integracyjnej PDK OIIB, ul. Krakowska 289. Było to specjalne wydarzenie: koncert świąteczny na finał połączony z warsztatami plastycznymi, 14 grudnia 2024 r.: godz. 17.00 - warsztaty plastyczne z tworzenia ozdób świątecznych godz. 18.00 - koncert świąteczny Święta klasycznie i nieklasycznie - Kooperatywa Pianistyczna, a w jej wykonaniu utwory klasyczne oraz unikatowe aranżacje kolęd na cztery ręce autorstwa M. Mołodyńskiej-Wheeler.
Wystąpią: Monika Gardoń-Preinl, Marta Mołodyńska-Wheeler, Grzegorz Mania. W finale medley świąteczny na 6 rąk! Przed koncertem warsztaty plastyczne z tworzenia ozdób świątecznych. Koncert stanowić będzie zwieńczenie całorocznej serii projektu Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Rzeszowie. Wstęp wolny!
Organizator: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów Partner wydarzenia: Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Więcej informacji o projekcie i kolejnych wydarzeniach: WWW: https://spmk.com.pl/projekt/miedzypokoleniow...czna-w-rzeszowie/ FB: https://www.facebook.com/stowarzyszeniekameralistow IG: https://www.instagram.com/spmk.com.pl/ YT: https://www.youtube.com/@spmk
Relacja filmowa z wydarzenia >>
Warsztaty plastyczne z tworzenia ozdób świątecznych
W dniu 14 grudnia 2024 r. mieliśmy okazję gościć w artystycznej Galerii Integracyjnej PDK OIIB, Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów organizatorów projektu Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Rzeszowie. Warsztaty plastyczne z tworzenia ozdób świątecznych wraz z koncertem na finał to była atrakcja dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Świąteczne spotkanie było pełne radości i kreatywności, a uczestniczyły w nim również: sekretarz OR PDK OIIB Liliana Serafin i zastępca przewodniczącej Komisji Doskonalenia Zawodowego PDK OIIB Agnieszka Kaczkowska, a postępy ich prac obserwował przewodniczący OR PDK OIIB Grzegorze Dubik.
Dzieci z zapałem angażowały się w różnorodne aktywności, wykorzystując kolorowe papiery, brokat, kredki i wiele innych materiałów, by stworzyć piękne dekoracje. Atmosfera była niezwykle gwarna i wesoła - śmiech i rozmowy rozbrzmiewały przez cały czas trwania warsztatów. Mali artyści pracowali z zaangażowaniem, a każde dziecko mogło wyrazić swoją wyobraźnię i kreatywność poprzez własnoręcznie wykonane ozdoby, choć czasami rodzice wspierali je w działaniach. Pani instruktorka pomagała w realizacji pomysłów, a efekty pracy były naprawdę zachwycające - choinki z pewnością będą w tym roku wyglądały wyjątkowo!
Po zakończeniu warsztatów uczestnicy dumni ze swoich dzieł i zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu, na pamiątkę spotkania pozowali do zdjęć prezentując wykonane ozdoby. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i ustrojenie również naszej choinki, oraz kolorowy wpis do naszej księgi pamiątkowej.
Galeria fotograficzna z warsztatów plastycznych w Galeria Integracyjna - Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Rzeszowie - 14.12.2024 r. >>
Koncert - Święta klasycznie i nieklasycznie - Kooperatywa Pianistyczna
W świątecznym klimacie mieliśmy okazję i przyjemność wysłuchać koncertu „Święta klasycznie i nieklasycznie” - Kooperatywa Pianistyczna. W trakcie występu znalazły się utwory klasyczne oraz unikatowe aranżacje kolęd na cztery ręce autorstwa M. Mołodyńskiej-Wheeler. Przy fortepianie wystąpili: Monika Gardoń-Preinl, Marta Mołodyńska-Wheeler, Grzegorz Mania. Artyści występowali przy fortepianie w różnych konfiguracjach, nie zabrakło występów na 6 rąk! Atrakcją wieczoru był konkurs, w którym należało rozpoznać kolędy w unikalnych aranżacjach po kilku taktach, co stanowiło dodatkowe wyzwanie. Atmosfera była pełna ekscytacji i pozytywnej energii, a każdy kolejny utwór przynosił nowe zaskoczenia. Mimo trudności uczestnicy poradzili sobie wykazując się dużą wiedzą, za co zostali przez wykonawców nagrodzeni. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę w postaci płyty CD, a przewodniczący OR PDK OIIB Grzegorz Dubik dołączył do nagrody drobny upominek z logo PDK OIIB. Galeria fotograficzna z koncertu świątecznego w wykonaniu Kooperatywa Pianistyczna - 14.12.2024 r. >>
Galeria Integracyjna - Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Rzeszowie - 23.11.2024 r.  W dniu 23 listopada 2024 r. o godz. 17.00 na zaproszenie przewodniczącego OR PDK OIIB Grzegorz i Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów odbył się kolejny koncert Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Rzeszowie „Piosenki retro akustycznie" w artystycznej Galerii Integracyjnej PDK OIIB.
Zgromadzonych gości powitała sekretarz OR PDK OIIB Liliana Serafin. Uczestnicy wysłuchali stare, międzywojenne, popularne piosenki w zaskakujących aranżacjach. w wykonaniu artystek: Anna Bugajska (wokal), Marta Mołodyńska-Wheeler (fortepian). Koncert połączony był z warsztatami teatralnymi.
Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna skierowana jest do wszystkich mieszkańców Rzeszowa, bez względu na wiek. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Projekt zakłada serię spotkań́ artystyczno-edukacyjnych obejmujących zarówno klasyczne recitale muzyczne, koncerty o niecodziennej obsadzie, koncerty niesztampowe, o luźniejszym charakterze, spotkania z artystami oraz warsztaty artystyczne. Wydarzenia będą odbywać się do końca 2024 roku. Organizator: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów Partner wydarzenia: Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Więcej informacji o projekcie i kolejnych wydarzeniach:
www: https://spmk.com.pl/, FB: https://www.facebook.com/MAMRzeszow
Galeria fotograficzna z koncertu w Galerii Integracyjnej - Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Rzeszowie - 23.11.2024 r. >>
Patroni Galerii Integracyjnej
| | 
|
Galeria Integracyjna PDK OIIB - CUM NUNTIUS PRO POPULO - 18.10.2024 r.  Na finisażu wystawy CUM NUNTIUS PRO POPULO w dniu 18 października 2024 r. panowała niezwykła atmosfera, pełna twórczej energii.
Przybyłych gości na finisażu powitała sekretarz OR PDK OIIB Liliana Serafin. Kurator przedsięwzięcia dr hab. Anna Baran przybliżyła twórczość artystów, którzy otrzymali z okazji finisażu list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka.
1. Artysta fotografik: Joanna Maria Klich - Puerto Princesa - Philippines 2. Grafik: Agnieszka Lech-Bińczycka - Rzeszów 3. Artysta sztuk wizualnych, fotografik, filozof: Jolanta Rycerska - Warszawa 4. Projektant komunikacji wizualnej, artysta fotografik, teolog, pedagog: Piotr Barszczowski - Tarnów Artyści z pasją wprowadzili nas w tajniki swoich prac, opowiadając o inspiracjach oraz znaczeniu poszczególnych elementów. Każdy szczegół w pracach nabierał nowego wymiaru. Poznaliśmy tego wieczoru technikę usypywania, która wymaga ogromnego zaangażowania i precyzji, angażując artystę na wiele godzin i dni, który układając drobne materiały tworzy skomplikowane obrazy.
Wystawa czynna od sierpnia do 31 października 2024 r.
| List od Prezydenta Miasta Rzeszowa
| | | | | Gotowi na artystyczne doznania? Serdecznie zapraszamy na uroczysty finisaż w Galerii Integracyjnej! Przyjdźcie zanurzyć się w niesamowity świat sztuki, gdzie kolor przeplata się z czernią i bielą. Będzie to prawdziwa uczta dla oczu i duszy - coś dla każdego! CUM NUNTIUS PRO POPULO - 18.10.2024 r. godz. 18.00. ...więcej>>
| |
Serwis informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa - zaprasza do Galerii Integracyjnej | | | Relacja filmowa z finisażu wystawy | | | |  |
Galeria fotograficzna z finisażu wystawy zbiorowej pt. CUM NUNTIUS PRO POPULO - 18.10.2024 r. >>
Patroni Galerii Integracyjnej
| | 
|
Galeria Integracyjna PDK OIIB - CUM NUNTIUS PRO POPULO - 24.08.2024 r.  Wernisaż wystawy zbiorowej pt. "CUM NUNTIUS PRO POPULO" odbył się w dniu 24 sierpnia o godz. 17.00 w artystycznej Galerii Integracyjnej Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie.
Uroczysty finisaż odbył się w dniu 18 października 2024 r. o godz.18.00.
Na wystawie prezentowane są prace czterech artystów: 1. Artysta fotografik: Joanna Maria Klich - Puerto Princesa - Philippines 2. Grafik: Agnieszka Lech-Bińczycka - Rzeszów 3. Artysta sztuk wizualnych, fotografik, filozof: Jolanta Rycerska - Warszawa 4. Projektant komunikacji wizualnej, artysta fotografik, teolog, pedagog: Piotr Barszczowski - Tarnów Wystawa czynna od sierpnia do 31 października 2024 r.

BIZNESiSTYL w swoim artykule przybliża nam sylwetki artystów. więcej>> | | Patroni Galerii Integracyjnej
| | 
|
Galeria Integracyjna - CARPE NOCTEM - Jan Szczepkowski - 17.05.2024 r.

W dniu 17 maja 2024 r. o godzinie 18.00 odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Jana Szczepkowskiego zatytułowanej: „CARPE NOCTEM" w artystycznej Galerii Integracyjnej Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie przy ulicy Krakowskiej 289. ...„Malarstwo Jana Szczepkowskiego przenosi widza w tajemniczy świat pełen refleksji i nastrojów. Wnikliwie studiując jego dzieła, odkrywamy warstwy symboliki, które prowokują naszą wyobraźnię i zachęcają do kontemplacji. Szczepkowski mistrzowsko posługuje się technikami światła i cienia, tworząc nastrojowe kompozycje. Jego paleta kolorów jest subtelna, często skupiająca się na stonowanych odcieniach, co nadaje obrazom głębi i tajemniczości. Malarstwo Jana Szczepkowskiego jest ponadczasowe i uniwersalne. Jego prace mają moc oddziaływania na widza, zapraszając go do wniknięcia w głąb siebie i zastanowienia się nad głębszymi znaczeniami życia. To sztuka, która skłania do refleksji i poszukiwania, pozwala nam odkrywać nowe aspekty naszej egzystencji i wpływa na naszą percepcję świata."..... „Lubię tajemnice. Zagadki pociągają mnie bardziej niż ich rozwiązania. Każdy z moich obrazów powstał z inspiracji osobliwym układem postaci i przedmiotów. To zawsze jest początek nowej, jeszcze nie odkrytej historii, która powoli objawia się na płótnie. Nie sądzę, abym sam mógł poznać ją i zrozumieć do końca. Czasami wydaje mi się, że prawdziwą przyjemność z malarstwa możemy czerpać tylko wtedy, gdy oprzemy się pokusie rozszyfrowania każdej tajemnicy." Jan Szczepkowski Wystawa czynna do 31 lipca 2024 r.
| | Jan Szczepkowski Artysta malarz. Urodził się w 1975 roku w Sanoku, gdzie mieszka i pracuje. Malarz nurtu neoromantycznego. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie na kierunku Snycerstwo. W latach 1998-2003 studiował na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na Wydziale Malarstwa. Uczył się w pracowniach malarstwa prof. Jacka Waltosia (dyplom) i prof. Grzegorza Bednarskiego, w pracowni rysunku prof. Janusza Orbitowskiego, oraz pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Pracował jako asystent profesora na kierunku artystycznym PWSZ w Sanoku w pracowniach malarstwa i rysunku. Pracował również w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na stanowisku konserwatora zabytków. Aktualnie pracuje i uczy w autorskiej pracowni na Uniwersytecie Ludowym w Woli Sękowej.
|
Serwis informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa - zaprasza do Galerii Integracyjnej
| List od Prezydenta Miasta Rzeszowa
| czytajrzeszow.pl zaprasza na wernisaż
|
|
| |
Galeria fotograficzna Galeria Integracyjna - CARPE NOCTEM - Jan Szczepkowski - 17.05.2024 r. >>
Patroni Galerii Integracyjnej
| | 
|
Galeria Integracyjna - Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Rzeszowie - 24.03.2024 r. 
W dniu 24 marca 2024 r, o godz. 16.00 w Galerii Integracyjnej w siedzibie Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa przybyłych gości na wyjątkowe wydarzenie powitał przewodniczący OR PDK OIIB Grzegorz Dubik z Pauliną Richter ze Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów.
Po raz pierwszy mieliśmy okazję udać się w muzyczną podróż podczas koncertu inaugurującego Międzypokoleniową Akademię Muzyczną w Rzeszowie. To była bajkowa podróż muzyczna, nie tylko dla dzieci! Mieliśmy okazję gościć zespół DuoAccosphere w składzie Alena Budziňáková i Grzegorz Palus wyjątkowy, międzynarodowy duet akordeonowy stworzony w 2011 r. przez artystów, których połączyły wspólna pasja oraz chęć promowania klasycznej muzyki akordeonowej. Ich działalność wyraża symbiozę wspólnego rozumienia świata i muzyki, wzbogaconą cechami osobowości każdego z muzyków - wybitnych reprezentantów akordeonistyki Polski i Słowacji. O jakości i renomie duetu świadczy znakomite, międzynarodowe wykształcenie oraz suma indywidualnych doświadczeń każdego z członków zespołu, którzy realizują się także z sukcesami w wymiarze solistycznym. Cenne okazuje się także połączenie dwóch mistrzowsko opanowanych typów akordeonu koncertowego, które obowiązują współcześnie: instrumentu klawiszowego oraz guzikowego. Wpłynęło to na wypracowanie niepowtarzalnego stylu duetu, który jest obecnie zaliczany do czołowych formacji kameralistyki akordeonowej na arenie światowej. Artyści zabrali nas w „Bajkową Podróż Muzyczną" od romantyzmu do współczesności. W programie znalazły się utwory na dwa akordeony oraz utwory solowe Jean Philippe Rameau i Edvarda Griega, a przed koncertem wykonawcy opowiadali o baśni w muzyce. Projekt zakłada serię spotkań́ artystyczno-edukacyjnych obejmujących zarówno klasyczne recitale muzyczne, koncerty o niecodziennej obsadzie, koncerty niesztampowe, o luźniejszym charakterze, spotkania z artystami oraz warsztaty artystyczne. Wydarzenia będą odbywać się do końca 2024 roku. Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna skierowana jest do wszystkich mieszkańców Rzeszowa, bez względu na wiek. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Organizator: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów Partner wydarzenia: Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Więcej informacji o projekcie i kolejnych wydarzeniach: www: https://spmk.com.pl/, FB: https://www.facebook.com/stowarzyszeniekameralistow, IG: https://www.instagram.com/spmk.com.pl/, YT: https://www.youtube.com/@spmk Galeria Integracyjna - Przenikanie - Magdalena Cywicka i Łukasz Cywicki - 26.01.2024 r. - 31.03.2024 r. 
W dniu 26 stycznia 2024 r. odbyło się otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Magdaleny i Łukasza Cywickich zatytułowanej: „PRZENIKANIE" w artystycznej Galerii Integracyjnej Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
Przybyłych gości na wernisaż powitał przewodniczący OR PDK OIIB Grzegorz Dubik. W swoim wystąpieniu m.in. odczytał list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka skierowany do artystów. W wydarzeniu uczestniczyła również sekretarz OR PDK OIIB Liliana Serafin. Kurator przedsięwzięcia dr hab. Anna Baran przybliżyła na wstępie twórczość obojga artystów, a oni sami wprowadzili nas w swój świat opowiadając skąd czerpią inspiracje do tworzenia.
„Malowanie „obrazu z ogrodu" to proces. Ukończony jest wytworem statycznym, mimo, że oparty jest na obserwacji środowiska zmiennego i ożywionego. Przyglądam się temu co mam przed sobą - fragmentom całości, jaką jest natura. Nawiązuję relację, a nawet wchodzę w interakcję. Otoczenie wpływa na mnie, z kolei ja przekształcam je, dopasowuję, czy po prostu wybieram, co mi się podoba, co zaciekawia. Estetyczna przyjemność którą odczuwam przebywając w ogrodzie, jest bezpośrednia i wielozmysłowa. Połączone działania światła, koloru, kształtu stają się zachętą do malowania. Motywy wybieram intuicyjnie, według własnego gustu i wyczucia kompozycji. dr Magdalena Cywicka „Celem mojej pracy artystycznej jest kontynuacja problemu związanego z pojęciem czasu, który analizuję i rozwijam od kilkunastu lat. Czas ma dla mnie wielowarstwowe i wielowymiarowe znaczenie. Staram się mój czas, który został mi przeznaczony mógł choć na chwilę zatrzymać, uchwycić i oswoić, a następnie zanotować, przetworzyć i pokazać za pomocą dostępnych mi środków plastycznych. Tak (w skrócie) powstają moje prace, które w zależności od wielu istotnych dla mnie uwarunkowań rozbudowuję lub upraszczam, analizując i przetwarzając na język graficzny." Prof. dr hab. Łukasz Cywicki Wystawa czynna do 31 marca 2024 r.
| |
| Magdalena Cywicka Urodzona w 1976 roku w Sokołowie Małopolskim. W roku 2001 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni Prof. Leszka Misiaka. Doktorat w roku 2011 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych, Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. W dorobku 14 wystaw indywidualnych w galeriach i muzeach w: Katowicach, Rzeszowie, Miechowie, Krakowie, Olkuszu, Radomiu, Przemyślu, Jarosławiu, Dubiecku i Kielcach. Udział w 190 wystawach zbiorowych międzynarodowych i ogólnopolskich w kraju i za granicą w: Polsce, Rumunii, Słowacji, Austrii, Serbii, Finlandii, Tajlandii, Bułgarii, Portugalii, Niemczech, Brazylii, Izraelu, USA,Bośni i Hercegowinie, Meksyku, Belgii, Grecji, Włoszech, Węgrzech i Ukrainie. Laureatka: Nagrody Specjalnej Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie w Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat "Srebrny czworokąt" - Przemyśl 2021; Grand Prix / Nagroda Ministra Kultury i Sztuki RP w Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat "Srebrny czworokąt" - Przemyśl 2018; I Nagroda w "VoVa"- MINIArt - International Biennale of Miniatures - Vonyarcvashegy 2018 - West-Balaton / Węgry, nominowana do Nagrody w International Biennial of Miniature Art. 2018 w Timisoara w Rumunii;Nagrody Regulaminowej w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek i Rzeźba Roku 2002" w Rzeszowie. magdacywicka@poczta.onet.pl
| | Łukasz Cywicki Urodzony w 1975 r. w Przemyślu. Studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w 2000 r. w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego i równolegle w Pracowni Malarstwa prof. Jana Świtki. Doktorat w 2008 r. na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2018 r. habilitacja na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie Sztuk Pięknych, Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 2001 r. członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem. W dorobku 45 wystawy indywidualne w galeriach i muzeach w kraju i za granicą w Poznaniu, Przemyślu, Kielcach, Busko-Zdroju, Sandomierzu, Krośnie, Rzeszowie, Radomiu, Tarnowie, Warszawie, Krakowie, oraz w Hoxter (Niemcy); Nyiregyhaza (Węgry), Spiśska Nova Ves, Kosice (Słowacja); Cluj-Napoca (Rumunia); Novi Sad, Belgrad (Serbia); Niżny Tagił (Rosja); Tampere, Hämeenlinna (Finlandia); Frederikshavn (Dania); Monterrey NL (Meksyk); Rosario (Argentyna). Brał udział w 1050 wystawach zbiorowych międzynarodowych i ogólnopolskich w: Anglii, Austrii, Argentynie, Belgii, Bułgarii, Brazylii, Białorusi, Czechach, Chorwacji, Chinach, Cyprze, Danii, Egipcie, Estonii, Grecji, Hiszpanii, Francji, Finlandii, Litwie,Niemczech, Izraelu, Indonezji, Włochech, Japonii, Kirgizji, Korei, Kanadzie, Kosowo, Kolumbii, Rosji, Meksyku, Macedonii, Malcie, Malezji, Polsce, Portugalii, Portoryko, Peru, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Serbii, Słowenii, Tajwanie, Tajlandii, Turcji, Urugwaju, USA, Ukrainie, Włoszech, Węgrzech. Laureat 85 nagród i wyróżnień w konkursach w Katowicach, Przemyślu, Rzeszowie, Jeleniej Górze, Raciborzu, Poznaniu, Boguszowie-Gorcach; Cluj-Napoca, Aiud, Timisoara, Ploiesti (Rumunia); Rijeca (Chorwacja); Paderborn (Niemcy); Tokyo (Japonia); Sint-Niclaas (Belgia); Wilno (Litwa); Ankara (Turcja); Famagusta (Cypr); Belgrade (Serbia); Shanghai, Guangzhou (Chiny); Santa Fe, Rosario (Argentyna); Varna (Bułgaria); Naantali (Finlandia); Vigonza, Padova (Włochy). Moja twórczość graficzna skupia się głównie wokół techniki druku wypukłego - linorytu, który jest dla mnie podstawową formą wypowiedzi artystycznej. Celem mojej pracy twórczej jest kontynuacja problemu związanego z pojęciem czasu, który analizuję i rozwijam od kilkunastu lat. linoman@poczta.onet.pl |
|